İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Blockchain – Yeni Nesil Dijital Oyun Platformu

Blockchain – Yeni Nesil Dijital Oyun Platformu

blockchain-nedir-listelist

Dijital oyun ekonomisinin gelecek nesli için bir platform sunduğunu iddia eden bir blockchain şirketi, 20 Ağustos’ta büyük borsa, Cocos-BCX tarafından sunulan yerel token olan Cocos için alım satım planlarını açıkladı. Üç işlem çifti Bitcoin, Tether ve Binance Coin ile piyasaya sürülecek. Cocos-BCX, motivasyonunun oyun geliştiricileri için kullanımı kolay bir blockchain altyapısı sağlamak olduğunu, bu sayede giriş için genellikle yüksek engeller oluşturan teknik sorunları çözmelerine gerek kalmadan oyunlarını grafiksel olarak oluşturabileceklerini belirtti.

Bu, oyuncular için adil ve açık bir oyun ortamı sunma arzusuyla,hevesli oyunculara varlıklarını kalıcı, güvenli, şeffaf verilerle ve merkezi olmayan bir şekilde kaydetme fırsatı veren net kurallarla birlikte düzenlenecek bir yenilik olacak. Bir diğer ilgi çekici özellik, bir oyuncunun oyun varlıklarının her biri aynı evrenin altında kalması durumunda farklı başlıklar arasında kullanılmasını sağlar. Cocos-BCX, blockchain teknolojisi sayesinde, oyunculara benzeri görülmemiş bir özerklik sunabileceğine ve daha önce hiç karşılaşmadıkları deneyimler ve biçimler sağlayabileceğine inanıyor. Cocos-BCX, geçtiğimiz yıl boyunca doğrudan Binance’te listelenen, halka açık olmayan ilk proje olduğunu ve diğer blockchain projelerinden farklı olarak, token listesinden önce bile gönderilen sağlam teknolojiler ve ürünler sunduğunu belirtti.

Üç Çekirdek Bileşenleri

Cocos-BCX, teklifinde üç ana bileşen olduğunu söylüyor. Bir oyun motoru, yazılım çerçevesi olarak görev yapar ve çeşitli blokajları destekler. Bu arada, görsel ve veri odaklı bir geliştirme ortamı, özellikle oyun kullanım durumlarına uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Son olarak, oyunlar gibi yüksek performanslı uygulamalar için özel olarak Grafen tabanlı bir halka blockchain geliştirilmiştir. Ekibin vizyonu, tüm geliştirme ortamları ve blockchain türlerin desteklendiği açık bir sistem oluşturmaktır. Oyun motoru sayesinde, geliştiriciler çok sayıda platform için blockchain tabanlı oyunlar yaratabilir, inşa edebilir ve test edebilir. Geleneksel başlıklar, geliştiricinin önceden yeni ve bilmediğiniz programlama dillerini öğrenmesine gerek kalmadan, blockchain sistemine kolaylıkla geçiş yapabilir. Cocos, altyapısına anlık oyunlar sunmak isteyen 1,3 milyondan fazla geliştiricinin güvendiği bir kuruluş olduğu için sektörde zaten güçlü bir sicile sahiptir.

Son Başarılar

Cocos-BCX, geçen yıl boyunca blockchain oyun devrimini başaracağına inandığına dair çok sayıda atılım yaptı. Kasım 2018’de, elverişli olmayan tokenler için mevcut standartları iyileştirmek üzere tasarlanan yeni homojen olmayan bir varlık standardı olan NHAS-1808‘i açıkladı. Şirket, NHAS-1808’in yeni varlık temelli iş modellerini ve eşsiz bir dünya görüşü temelli ekonomik sistemin kilidini kıracağını ve aynı zamanda blokajlarda endüstriyel seviyede oyun geliştirmenin önünü açacağını söyledi.

Anahtar özellikler, oyuncuların varlıklarını tam olarak nasıl kullanabileceğini (bir oyun hesabı askıya alınmış olsa bile), yani kayıp riskini azaltmak için diğer oyunlara nasıl transfer edebileceklerini içerir. Varlık verilerini sözleşmenin bir parçası olarak saklayan ERC-721 belirteçlerinin aksine, NHAS-1808 bu bilgiyi güvenliği artırmak, veri işlemleriyle ilgili maliyetleri azaltmak ve Blockchain verimliliğini artırmak için ayrı tutar. Haziran ayındaki bir başka başarı Cocos-BCX’in VS Kodu için Facebook Libra özelliğini ilk destekleyen olması. Ekosistemin üyeleri Libra Hareketi dili için iki Entegre Geliştirme Ortamı aracı geliştirdi.

Bu araçlardan biri web tarayıcısıyla akıllı sözleşmeler yapmak için kullanılabiliyordu. Hareket için tam destek sağlayan bir VS Kodu eklentisi geliştiriciler için işleri daha da kolay hale getirdi. Yaklaşan platform oyun dünyası için yeni ve heyecan verici şeyler inşa edileceğinin büyük bir göstergesi. Kripto para temellerinin dijital oyunlarda daha sıklıkla kullanılmaya başlanması, oyun piyasasının da ilerleyen dönemlerde yepyeni bir boyuta ulaşmasına sebep olacak gibi duruyor.