İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Cep Telefonu Alırken Dikkat !
Trendlerdeki Yazı

Cep Telefonu Alırken Dikkat !

Cep Telefonu Alırkan Dikkat !

Cep Telefonu Alırken Dikkat ! Bir kaç maddeyle nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayalım. Bazı ihtiyaçlar vardır satın almadan önce ciddi bir araştırma içine girmeye gerek yoktur. Özellikle kısa sürelerle yapılan alışverişlerde bu durum daha çok geçerlidir. Bu kategori içine kıyafet alışverişini örnek verebiliriz. Ancak, bazı ihtiyaçlarda vardır ki satın aldıktan sonra uzun süre kullanılması gereken ve yüksek ücretler ödeyerek satın aldığımız ürünlerdir. Elektronik ve teknoloji ürünleri her zaman satın almadığımız ve satın aldığımız zaman uzun süre kullanmayı planladığımız ürünlerdir. Cep telefonu gibi teknolojik ürünleri satın almadan önce acele karar vermemek, çok ciddi bir piyasa araştırması yapmak gereklidir.

Hayatımızın bir parçası olan ve gün içerisinde bir an olsun elimizden düşürmediğimiz cep telefonları, teknolojinin insanlığa sunduğu en büyük hizmetlerden biridir. Gün geçmiyor ki birbirinden farklı kullanım özellikleri olan cep telefonu markaları satışa sunulmasın. Bu kadar çok marka arasından doğru seçimi yapmak için Cep Telefonu Alırken Dikkat adlı konumuzu incelemenizde fayda vardır. İşte cep telefonu almadan önce dikkat etmeniz gereken kriterler.

Cep Telefonu Alma Kriterleri

En son model ve en iyi marka cep telefonu almak, herkesin önceliğidir. En son model cep telefonu sahip olmak için ciddi bir bütçe ayırmak gerektiğini de unutmamak gerekir. Bu yüzden marka ve modele karar vermeden önce bütçenin belirlenmesi ve bütçeye uygun markalar arasından seçim yapmak gerekir. Cep telefonu alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu bütçedir. Bütçenize uygun markalar arasından seçim yaparken de şu kriterlere dikkat etmelisiniz.

1 ) Satın almak istediğiniz cep telefonunun hangi yazılımda olduğuna dikkat ederek karar vermelisiniz. Android ve Isos olmak üzere iki farklı işletim sistemi bulunmaktadır. Her ikisinin de özellikleri hemen hemen aynı olsa da en çok tercih edilen yazılım ISOS’dur. Isos çok tercih edilmesi Androidin kötü olduğu anlamına gelmemektedir.

2 )  Telefondaki bilgilerin depolama alanın büyüklüğü, bu bilgilere ulaşma hızını sağlayan Ram kapasitesi, telefonun kullanım kapasitesini artırmaktadır. Düşük ram belleği olan bir telefonun fiyatı da çalışma hızı da düşük olur.

3 ) Bütün işlerini cep telefonu üzerinden yapıyorsanız yani mailler ve word üzerinden dosya paylaşımı gibi yazışmalarınız gibi, telefonunun ekran büyüklüğü bu noktada çok önemlidir. Küçük ekranlı bir telefonda rahat bir şekilde yazışmalarınızı gerçekleştiremezsiniz. Ekran büyüklüğünün yanı sıra ekranın dokunmatik fonksiyonunun da en üst çözünürlükte olması gerekiyor. Kullanıcıların en büyük şikayeti cep telefonlarının bir süre sonra dokunmatik işlevini kaybetmesidir. Cep Telefonu Alırken Dikkat etmeniz gereken önemli bir özelliktir. Sonradan pişman olabilirsiniz.

4 ) Telefona indirilen mobil uygulamalar, fotoğraflar, videolar ve diğer kayıtlı tüm verilere yetecek düzeyde hafıza kapasitesinin olması, dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

5 ) Bataryanın şarj süresi, telefonu elinden düşürmeyenler için çok önemlidir. Uzun süre şarjının yeterli olması cep telefonu alırken dikkat ! kriterleri arasında en önemli olanıdır.

6 ) Cep telefonu ile fotoğraf ve video çekip sosyal medyada paylaşmak, çoğunluğun telefon kullanma amaçlarından sadece bir tanesidir. Çekilen fotoğrafların ve videoların görüntü kalitesine önem veren kişiler için telefonun görüntülerin çözünürlüğünü dikkate alması gerekmektedir.

Son Olarak..

Cep telefonu satın almadan önce yukarıda bahsettiğimiz kriterlere dikkate alarak marka ve model konusunda daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Ya da sosyal medya üzerinden ve forum siteleri vasıtasıyla cep telefonu markaları hakkında kullanıcıların yapmış oldukları yorumları değerlendirebilirsiniz. Kullandığınız cep telefonu hakkında yorum yaparak telefon önerilerinde bulunabilirsiniz.  Telefon hakkında şikayetlerinizde dile getirip diğer kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap