1. Ana Sayfa
 2. Oyun ve Sistem Gereksinimleri

En Düşük Sistemli Oyunlar

En Düşük Sistemli Oyunlar
0

En Düşük Sistemli Oyunlar listemiz’de bugün 5 oyun var. Dışarıdan bakınca şimdiki koşullara göre kötü gözüktüğünün farkındayız. Oyunu oynadıkça bu oyunların neden listede olduğunu anlamanız geç olmayacaktır 🙂 Bilgisayarınız’dan sadece internet tarayıcımı açılıyor ? Elinizde pek de iyi bir donanıma sahip olmayan laptop veya masaüstü bilgisayara mı sahipsiniz? Bu sistemle oyun mu oynamak istiyorsunuz? Bir de bu oyunların eğlenceli oyunlar olmasını mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz! İşte sizler için hazırladığımız düşük sistemli dizüstü veya masaüstü bilgisayarda oynayabileceğiniz en eğlenceli 5 oyun.

1. Owlboy

Owlboy, bağımsız bir geliştirici tarafından yaratılmış olan macera türündeki bir oyundur. 2016’da piyasaya sürülmüş olan oyun hem düşük sistemler için hem de eğlenmek için aradığınız oyunlar arasında en iyi seçimlerden biri olabilir.

Oyunda uçup bazı cisimleri taşıyabildiğiniz Otus’u kontrol ediyorsunuz. Otus, yarı insan yarı baykuş olan bir çocuktur. Köyü korsan grubu tarafından saldırıya uğrayınca köyünü kurtarabilmek adına bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta da ilerledikçe kendisine yardım edecek olan yeni müttefikler kazanır. Bu müttefiklerin hepsinin kendi has özellikleri ve silahları vardır.

Oyun 2D bir platform oyunu olmasına rağmen gerçekten oynaması oldukça keyif verici. Mekanik olarak nostalji yaşatabilecek olan unutulmuş platform oyunu mekaniklerini taşıyor. Oyunun atmosferi oldukça güzel şekillendirilmiş. Hikaye olarak işlendiği için oyunda belli bir hikayeyi takip ediyorsunuz. Bu hikaye de sıkıcı ilerlemiyor. Elinizdeki düşük sistemle eğlenceli ve hikayeli bir oyun arıyorsanız Owlboy denemeniz gereken güzel bir alternatif. En Düşük Sistemli Oyunlar listemizin başında yer almaktadır.

Owlboy Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10/Vista
 • İşlemci: Dual Core
 • RAM: 1 GB RAM
 • Ekran Kartı: Pixelshader 3.0 enabled ekran kartı (DirectX 10 uyumlu ekran kartı)
 • DirectX: Versiyon 9.0c
 • Hard Disk: 600 MB boş alan

2. The Binding of Isaac: Rebirth

Bağımsız geliştiriciler tarafından yayınlanan bir oyundur. 2014 yılında Windows platformu için çıkış sağlamış olan oyun ilerleyen zamanlarda diğer platformlar için de çıkış sağladı. Oyun hikaye olarak İncil hikayesini konu almaktadır. Isaac, annesiyle mutlu mesut yaşamaktaydı. Televizyondaki dini programlardan etkilenen annesi Isaac’ın yozlaşmış olduğunu ve onu kurtarması gerektiğini düşünür. Bu yüzden de onu kendi odasına kilitler. Isaac, burada odasında bulunan ve bodruma açılan bir kapı açar.

Oyunda Isaac karakterini yönlendiriyorsunuz. 2D bir oyundur ancak oldukça eğlencelidir. Bodrum katında dolaşacak, eşyalar toplayacak ve canavarlarla savaşacaksınız. Ayrıca oyunda boss sistemi de bulunmaktadır. Karakteriniz belli bir canı vardır bu can bittiğinde oyun da biter. Bu yüzden daha dikkatli oynamanız gerekmektedir. Tabi ölünce oyun tamamen bitmiyor. Ayrıca etrafta canınızı dolduracak eşyalar da bulabiliyorsunuz. Karakterin silahı ise gözyaşlarıdır. Gözyaşlarını düşmanlara mermi olarak fırlatır. Bulacağınız eşyalar karakterin verdiği hasarı veya hızını geliştirmeye yardımcı olabilir. Oyun düşük sistemli olmasının yanına multiplayer co-op oynanma seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede arkadaşlarınızla birlikte de oynayabilirsiniz. En Düşük Sistemli Oyunlar listesinde 2. numarada yer almaktadır.

The Binding of Isaac Rebirth Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP veya üstü
 • İşlemci: Core 2 Duo
 • RAM: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Harici bir ekran kartı
 • DirectX: Versiyon 9.0c
 • Hard Disk: 450 MB

3. Flinthook

Oyun Tribute Games tarafından sunulmuş olan indie aksiyon türü bir platform oyunudur. Oyun 2017 yılında farklı platformlar için piyasaya sürüldü. Ayrıca 2016 yılında yapılan bir eğlence fuarında da en iyiler arasında sergilendi.

Oyun bütünüyle kanca, tabanca ve ağır çekim güçlerin kullanıldığı oldukça eğlenceli bir oyundur. Kanca kullanarak haritada dolaşıyorsunuz. Bu kancayı etrafa fırlatarak yüksek hızlarda ilerleyebilirsiniz. Hatta tehlikelerden ve düşman mermilerinden kaçabilmek için de kullanabilirsiniz. Bunun için iyi bir reflekse ihtiyacınız var. Tabancanızla düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Ayrıca bunları ağır çekim güçlerinizle birleştirebilirsiniz. Böylece daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. İçi hazinelerle ve düşmanlarla bulunan uzay gemilerini dolaşarak temizlemek sizleri eğlenceli bir aksiyon içerisine sürükleyecek.

Flinthook Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Vista ve üstü
 • İşlemci: Core 2 Duo
 • RAM: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: OpenGL 3.0 Harici bir ekran kartı
 • DirectX: Versiyon 9.0c
 • Hard Disk: 300 MB

4. Darkest Dungeon

Darkest Dungeon, Red Hook Studios’un geliştirmiş olduğu ve Merge Games’in yayınlamış olduğu bir rol yapma RPG oyunudur. Oyun 2016 yılında Microsoft ve OS X işletim sistemleri için çıkarıldı.

Oyunda, malikanenizin altındaki zindanı arayarak buralarda hazine arıyorsunuz. Ayrıca çevrenizdeki toprakları da keşfetme imkanınız bulunuyor. Hikaye olarak da akrabalarının güç için yapmış olduğu korkunç şeylerden bahsetmektedir. En Düşük Sistemli Oyunlar listesinde yer alması gereken bir oyundur.

Zindanlara giriş yapmadan önce işe daha fazla kahraman almanız gerekiyor. Ayrıca yeni savaş becerileri kazanarak kahramanların daha güçlü olmasını da sağlayabiliyorsunuz. Zindanlardan kazandığın parayla kahramanlarını farklı eşyalarla donatabilirsin. Kahraman listenize almış olduğunuz kahramanları istediğiniz zaman göreve alabilirsiniz. Oyun içerisinde 15 karakter sınıfı bulunmaktadır. Ve hepsi de kendi içerisinde geliştirebilecekleri becerilere sahiptir. Eğer kahraman zindan içinde ölürse tamamen kaybolur. Zindana girmek için kahraman listenizden 4 adet kahramanı seçmeniz gerekiyor. Her defasında bir sonraki zindan daha zorlu olarak karşınıza çıkar. Bu yüzden girdiğiniz zindanlardaki tüm ganimetleri toplamayı ihmal etmemeniz sizin lehinize olur.

Kahraman ekibiniz bir odaya girdiğinde düşmanlarla karşılaşabilir. Bu durumda düşmanlarla mücadele etmeniz gerekir. Mücadele bittikten sonra oda artık kahramanlarınıza sağlık iksiri gibi farklı iksirleri kullanabileceği güvenli bir bölge haline gelir. Oyunda farklı olarak bir de Etkilenme sistemi bulunur. Yani, kahramanlar zindanda karanlık ortamlarda maceraya atılırsa, yiyeceksiz kalırlarsa veya grup üyelerinin birinin ölümünü görürlerse strese girerler. Eğer bu stres fazla olmaya başlarsa da düşmandan korkma veya dövüşememe gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu açıdan oyunun mekaniğini beğendiğimi söyleyebilirim. Oyun düşük sistem gereksinimiyle her türlü laptop ve masaüstü bilgisayarda kolayca oynanabilmektedir.

Darkest Dungeon Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
 • İşlemci: Core 2 Duo
 • RAM: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: OpenGL 3.2+ Harici bir ekran kartı
 • DirectX: Versiyon 9.0c
 • Hard Disk: 900 MB

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web Site Admin

Yorum Yap