İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. En iyi Fondöten Nasıl Seçilir?

En iyi Fondöten Nasıl Seçilir?

En iyi Fondöten Nasıl Seçilir?

En iyi Fondöten Nasıl Seçilir? Bayanlar güzel ve bakımlı olmak için makyaja önem vermektedirler. Yapılan makyajlarda doğru seçim çok önemlidir. Özellikle de fondöten seçimi, özenle yapılması gereken sağlımızı ilgilendiren bir durumdur. Genellikle bayanlar seçtikleri fondötende doğru kararı verememektedirler. Uygun fiyatlı ve markası olmayan fondötenler sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle de en iyi fondöten seçimi cilt sağlığı için önemlidir. Kadınlar üzerinde yapılan araştırmaya baktığımızda bayanların sadece % 15 ‘nin doğru seçim yaptığını görüyoruz. Bu da demek oluyor ki geriye kalan kısmı sağlıksız fondöten seçimi yapmaktadır.

Kusursuz bir cilt için en iyi fondöten seçimi harika sonuçlar elde edilmesini sağlar. Harika görünüm elde etmek ve cilt sağlığı sorunu yaşamamak için fondöten seçimine dikkat edilmesi gerekiyor. Bayanların fondöten seçimini yaparken bilinçsiz davranmaları, çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir.

Hâlbuki cildinize uygun fondöten içeriğine dikkat ederek doğru seçim yapmış olsanız, sağlıklı bir şekilde güzel görünebilirsiniz. Bayanların genellikle yaptığı hatalardan biri olan tavsiye üzerine alınan en iyi fondöten seçimi yanlış sonuçlar elde edilmesine neden oluyor. Arkadaşınıza iyi gelen ve olumlu sonuçlar alınan fondöten size iyi gelmeyebilir. Bu nedenle de cildinizi tanımanız ve cildinize uygun fondöten seçimi yapmanız gerekmektedir.

İçindekiler

  • En iyi fondöten seçiminde nelere dikkat edilmelidir?
  • Cildi yağlı olan bayanlar;
  • Kuru cilde sahip bayanlar;
  • Karma cilde sahip bayanlar;

En iyi fondöten seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Yüzünüzde kullanacağınız fondöten seçiminde şuna dikkat etmelisiniz; Kırışıklık ya da çatlakları doldurarak kapatan fondöten doğru seçim değildir. En iyi fondöten cilt kızarıklıklarını ve lekeleri gizleyen fondötendir. Gözeneklerin içine yerleşerek kırışıklıklarınızı gizleyen fondötenler, sağlık sorunlarını beraberinde getirir.

Farklı kategorilerde fondöten seçimi yapabilirsiniz. Üretilen fondötenler yağlı ciltler için, kuru ciltler için, normal ciltler için ve hassas ciltler için özel olarak üretilmektedir. Sizde cildinizi tanır ve bilirseniz en iyi fondöten seçimini daha doğru yapabilirsiniz. Kadınların ciltlerinin durumu havaya göre değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle de cildinizin o an ki durumuna uygun fondöten seçimi yaparak cildinize temas etmesini sağlayın. Bazı kadınlarda ise cilt tipleri farklılık gösterebiliyor. Bazı bayanlar karma adı verilen ciltlere sahiptir. Karma tipi ise kimi bölge kuru iken, kimi bölgenin yağlı olması durumudur. En iyi fondöten seçimi doğru tanıdığınız cildinize uygun formüle edilmiş fondötenlerdir.

Her bayan öncelikle cildini tanımalı ve cildine uygun olan fondötenleri seçmelidir. Hangi cilde hangi fondöten daha iyi gelir ve hangi fondöten tercih edilmelidir? Kısaca cilt bilgilerinden ve tercih edilmesi gereken fondöten çeşitlerinden bahsedelim;

Cildi yağlı olan bayanlar;

Yağlı cilde sahip olan bayanların fondöten seçimini yaparken yağ içermeyen, yağ kontrollü ve matlaştırıcı özelliklere sahip olan fondötenleri seçmelidirler.

Kuru cilde sahip bayanlar;

Nem bakımından zenginleştirilmiş fondötenlerin seçilmesi kuru ciltli bayanlarda daha etkili olmaktadır. Nemlendirici formüllü fondötenler, kuru ciltlere iyi gelmektedir.

Karma cilde sahip bayanlar;

Cildiniz eğer karma ciltlere giriyorsa, fondöten seçiminizi buna uygun olarak yapmalısınız. Eğer cildiniz karma ciltler statüsüne giriyorsa tercih edeceğiniz fondöten seçiminiz toz fondötenler olmalıdır.

Cildinizi Tanıyın !

Öncelikle cildinizi tanımanız en iyi fondöten seçimini yapmanızda önemli rol oynayacaktır. Tanıdığınıza iyi gelen fondöten sizin cildinize de iyi gelecek diye bir tanı kesinlikle yoktur. Her cilt farklı formülasyonlar içeren fondötenler ile daha sağlıklı ve güzel görünebilir. Bayanlar gün içerisinde çoğu zaman makyaj ile dolaşmaktadırlar. Bu nedenle de kullanacakları makyaj ve fondöten seçimlerini cilde uygun yapmaları gerekir. Cilt sağlığı sorunlarına neden olacak, cildinize uygun olmayan ürünler, uzun vadede kalıcı hastalıkları beraberinde getirir. Bunun için en iyi fondöten seçiminizi cildinize tanıyarak yapabilir ve güvendiğiniz markaları tercih edebilirsiniz.

Son olarak Görünüş’ten çok sağlığınızı koruyacak seçimler yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. İlerde cilt sorunları yaşamamak için cildinizi tanıyarak seçimler yapmalısınız. Her pahalı markaların cildinize iyi geleceği düşüncesinden’de vazgeçmelisiniz.  Kullandığınız markalar veya Fondöten hakkında önerilerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda en çok kullanılan ve tercih edilen fondöten markalarını paylaşacağız. En iyi öneri ve yararları bilgiler için blogumuzu takip etmeyi unutmayınız.