İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği

Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği

Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği

Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği geliceğini duyurdu. Popüler sosyal medya uygulaması Facebook son günlerde yeni özellikleri ile kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Halihazırda Facebook üzerinde tam ekran modunda video izlerken ekranı aşağı kaydırdığınızda karşınıza Facebook tarafından önerilen videolar çıkıyor. Facebook, fotoğraflar için de benzer bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

Facebook Popüler Fotoğraflar Nedir?

Popüler Fotoğraflar şu ana kadar Instagram üzerinde kullanılan oldukça faydalı bir özellik. Popüler Fotoğraflar benzeri bu yeni özellik, Facebook üzerindeki fotoğrafların daha aktif ve kolay kullanılmasını amaçlıyor. Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği özelliği sayesinde, bundan böyle ekranı kaydırarak arkadaşlarınıza ve diğer herkese açık daha fazla fotoğrafı görebileceksiniz.  İnstagram’dan bu özelliği hatırlayabiliriz. İnstagram’ın en önemli özelliklerinden biri kullanım kolaylığıdır. Son zamanlarda Facebook instagram’da olan özellikleri getirmeye devam ediyor. Kullanım kolaylığı olarak instagram uygulamasını örnek alıyor diyebiliriz. Facebook’un bu adımı bizlere İleride instagram benzeri bir çok güncelleme getireceğini hissettiriyor.

 Popüler Fotoğraflar Neden Önemli?

Araştırmalara göre, kullanıcılar yazılardan çok görsellere daha çok önem veriyor. Bundan dolayı, Facebook görsellerin ve fotoğrafların daha çok kullanılması için kullanıcı dostu Popüler Fotoğraflar özelliğini getiriyor.

Böylece uygulama içerisinde kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesi de amaçlanıyor. Facebook ayrıca, fotoğraflar hakkında yapılan açıklamaların Instagram’dan farklı olarak 65 karakterden sonra da görülmesine imkan sağlıyor. Facebook bu özellikle bir fotoğrafa tıkladıktan sonra diğer fotoğraflara dalıp daha çok vaktimizi facebook’da geçirmemizi hedefliyor. Günden güne kullanıcı sayısında ani düşüşler yaşadığını hemen hemen herkes tarafından bilinmekte. Bu tür sorunları geride bırakıp tekrar eski güncelliğini kazanamaya çalıştığını görmekteyiz. Aslında Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği özelliği beklenen bir özellikti.

Facebook Popüler Fotoğraflar Özelliği Hakkında

Kullanıcılarını geri kazanmak için bir çok köklü güncelleme getirmiştir. Ama facebook getirdiği her köklü güncellemeyle biraz daha ağır bir platform olduğunu unutuyor. Çok fazla özellik olması kullanıcıların akıllarını karıştırabiliyor. Kullanım kolaylığına ne kadar kafa yorulsa’da o kadar özelliği aklımızda tutmakta zorlanıp uygulamadan sıkılabiliyoruz. İnstagram bu konuda gayet açık ve daha az özelliğe sahip olduğundan zaman geçirmesi daha akıcı bir platformdur.

Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından testi tamamlanan Popüler Fotoğraflar özelliğinin önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.