1. Ana Sayfa
 2. Oyun ve Sistem Gereksinimleri

FİFA 23 Sistem Gereksinimleri

FİFA 23 Sistem Gereksinimleri
FİFA 23 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
0

Giriş

FIFA 23, 27 Eylül 2022 tarihinde piyasaya sürülen EA Sports’un popüler futbol simülasyonu FIFA serisinin son sürümüdür. Oyun, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC ve Stadia platformlarında mevcuttur. FIFA 23, önceki sürümlerine göre oynanışta ve sunumda birçok yenilik sunar.

HyperMotion 2

FIFA 23, “HyperMotion 2” adı verilen yeni bir teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir. Bu teknoloji, gerçek dünya futbolundan veri toplayan bir yapay zeka sistemi ile oyuncuların oyun içi hareketlerini analiz eder ve daha gerçekçi animasyonlar ve oynanış sunar. Ayrıca, oyuncuların kendi oyun stillerine daha iyi uyum sağlayan yeni bir “Explosive Sprint” mekaniği ve daha iyi top sürme mekaniği de sunulmuştur. Ancak oyunu oynayabilmek için PC platformunda bazı sistem gereksinimleri karşılamak gerekiyor. Gelin hem minimum hem de önerilen sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5 6600k / AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 570
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant internet bağlantısı
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

 

FİFA 23 oyununu düşük veya orta ayarlarda oynayabilmek için yeterlidir. Zaman zaman donmalar veya takılmalar olabilir. Bu donma ve takılmaları önlemek için yapacağınız tek şey oyunu düşük grafik ayarlarında oynamak ve 60 FPS’e sabitlemektir. Tabi ki siz yine de minimum sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i7 6700 / AMD Ryzen 7 2700X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 / AMD Radeon RX 5600 XT
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant internet bağlantısı
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

Oynanış

FİFA 23, daha gerçekçi oynanış sunması, son güncellemeler ile oyuna eklenen erkekler ve kadınlar FİFA World Cup, kadın kulüp takımlarının eklenmesi ve 30’dan fazla ligi barındırması Futbol ve Oyun severler açısından oldukça kapsamlı bir oyun haline gelmiştir.

FİFA 23, oynanışı daha gerçekçi kılmak için yeni getirdiği HyperMotion 2 teknolojisi oyuna eklenerek oyuncular sahada daha doğal hareket ediyor, yeni dribling ve hızlanma mekanikleri ile oyunu daha gerçekçi hale getiriyor.

Ayrıca oyuna herhangi bir ek ücret ödemeden güncelleme sonrası FİFA World cup Qatar 2022 ve FİFA Women’s World Cup Australia and New Zealand 2023 ile futbolun zirvesini tecrübe etmenize olanak sağlamakta.

FİFA 23 Ultimate Team oyunun en popüler modlarından biri, takımınıza ekleyebileceğiniz binlerce oyuncu ve takımınızı özelleştirmenizi sağlayan sayısız içerik ile hayalinizdeki kadroyu ve takımı kurmak sizlerin elinde. FİFA 23, Ultimate Team kimya sistemini daha iyi hale getirerek daha fazla kadro kurmanıza ve arkadaşlarınız ile oynamanızı kolay hale getiriyor.

İlk kez FİFA 23’te yer alan kadın kulüp futbolu size arkadaşlarınız ile daha keyifli bir oyun oynama şansı sunuyor. Ayrıca HyperMotion 2 teknolojisi ile gelen yeni özellikler sayesinde daha özgün animasyonlar ortaya çıkartıyor. PC’de oyunu oynarken PlayStation kontrolcünüzü ve Xbox oyun kumandanızı kullanabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak baktığımızda FİFA 23 futbol ve oyun severler için daha gerçekçi ve daha eğlenceli bir deneyim sunmak için birçok yenilik sunmaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Ben Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bilişim bölümünden mezunum. 4 yıldır yazarlıkla uğraşıyorum. Kendimi programlama, web tasarımı ve Mobil programlama alanlarında da geliştirdim. Wordpress'e hakimim.

Yorum Yap