İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. GTA 5 Sistem Gereksinimleri
Trendlerdeki Yazı

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri
1

Gta 5 sistem gereksinimleri son zamanlarda google’de en çok aranan konulardan biri olmayı başarmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde daha kaliteli oyunlar yapılmaya başlamıştır. Bu gelişim birçok kaliteli oyunun piyasaya sürülmesine sebep oldu.

Bu oyunlar içerisinde özellikle bütün serisi ile en çok ün yapan GTA serisi oldu. Gerek görüntü kalitesinden olsun gerekse de oyun hikâyesi ile kendinden sıkça bahsettiren GTA 5 oyun severlerin gözdesi konumundadır. İlk çıktığı tarihten bu yana en çok oynanan oyunlar kategorisinde bulunan GTA 5 uzun yıllar adından bahsettireceğe benziyor.

 GTA 5 tavsiye edilen sistem gereksinimleri açısından da oldukça yüksekte gözüküyor. Depolama açısından olsun RAM açısından olsun oldukça yüksek GB ihtiyacı duyulmasına sebep oluyor. Bu özelliklerin yanında ekran kartı açısından da oldukça yüksek kaliteli ekran kartına ihtiyaç duyan oyun, bu özelliklere ihtiyaç duyması yüksek kaliteli grafiklere sahip olmasından kaynaklı olmaktadır. GTA 5 sistem gereksinimleri gerçekten güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duymaktadır.

İçindekiler

 • GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri
 • GTA 5 Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
 • Grand Theft Auto V Sistem Gereksinimleri Hakkında
 • GTA 5 Donmadan oynamak için..

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) ya da AMD Phenom 9850 (4 CPUs) @ 2.5GHz
 • RAM: 4 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit , Windows Vista 64 Bit
 • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (En az DirectX 10 uyumlu)
 • Ses Kartı: DirectX 10 Uyumlu
 • Gereken Boş Disk Alanı: 64 GB
 • Ekran Kartı Hafızası: 1 GB

GTA 5 sistem gereksinimleri detaylarına bakacak olursak öncelikle 64 Bit işletim sistemine sahip olan Windows işletim sistemi kurulu olması gereklidir. En az 4 çekirdekli 2.4 GHZ Intel Core 2 işlemcisi ya da yine 4 çekirdekli AMD Phenom 9850 işlemcisi gereklidir. RAM açısından bakacak olursak da bilgisayarınızın en az 4 GB RAM’a sahip olması gerek. Ekran kartına gelecek olursak en az DirectX 10 uyumlu 1 GB Nvidia 9800 GT ya da yine 1 GB olan AMD HD 4870 ekran kartı gereklidir. Son olarak ses kartının DirectX 10 uyumlu ses kartı olması gerekiyor.  Bütün bu gereksinimlerinin yanında oyunun bilgisayara yüklenebilmesi için 64 GB’lık bir boş alan olması gerekiyor.

Bu belirtilen GTA 5 sistem gereksinimleri GTA 5 oyunun oynanması için yeterli ancak bu sistem gereksinimleri oyunun çoğu yerinde size kesintisiz oyun hizmeti sağlamayacaktır. Özellikle oyunun bazı bölümlerinde işlemci performansını yüksek seviyelere çıkaracak işlemler olacaktır buralarda oyununuzda duraksamalar olacaktır. Oyunu kesintisiz oynamak isteyenler için daha yüksek sistem gereksinimleri gerekmektedir. Gerek işlemci açısından olsun gerekse de ekran kartında yüksek performanslı GPU ya ihtiyaç duyulmaktadır.

GTA 5 Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 8 64 Bit ve Windows 8.1 64 Bit Öneriliyor
 • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) ya da AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB ya da AMD HD 7870 2GB
 • Ses kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
 • Sabit Disk Alanı: 70 GB

GTA 5 oyunun akıcı bir biçimde oynanması için gerekli olan GTA 5 tavsiye edilen sistem gereksinimleri şunlardır: Windows 8 ve üstü 64 Bit işletim sistemleri rahatlıkla oynamanıza izin verecektir. Bunun yanında 4 çekirdekli 3.2 GHZ Intel Core i5 3470 işlemcisi ya da 8 çekirdekli 4 GHZ seviyesindeki AMD FX 8350 işlemcisi akıcı oyun performansı sağlayacaktır. Ekran kartı açısından 2 GB Nvidia GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 oyun için yeterlidir. Oynanacak bilgisayarın 8 GB RAM’a sahip olması da yeterli olacaktır. Bunların yanında ses kartı ve depolama seviyelerinde bir farklılık olmayacaktır.

Grand Theft Auto V Sistem Gereksinimleri Hakkında

Sistem gereksinimlerinde görüldüğü GTA 5 oynamak herkes için kolay olmayacak oynamak için yüksek performanslı bilgisayarlara ihtiyaç duyulmaktadır. GTA 5 sistem gereksinimleri her ne kadar yüksek olsa da oyunun kalitesi için değiyor. Oyunun yüksek grafik kalitesi oyunun saatlerce bıkmadan oynanmasına olanak sağlıyor. Oyun içerisindeki her türlü nesnenin gerçekçi olması oyun severler için çok önemlidir. Oyunun grafik geçişleri olsun görüntü kalitesinin oldukça yüksek olması GTA 5 oyununun uzun yıllar trendden düşmeyeceğini gösteriyor. GTA 5 ilk piyasaya çıktığından bu yana oldukça büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Eski oyun serilerine göre oldukça kaliteli olan GTA 5 her yaştan insan için uygun oluyor. Yaş fark etmeksizin herkesin zevkle oynadığı GTA 5 diğer oyunlara kıyasla oynama yüzdesi en yüksek oyunlar seviyesinde bulunuyor.

GTA 5 oyunun bahsedilen sistem gereksinimlerine sahip olduğunuzda 60 FPS’lik ekran çözünürlüğünde oynayabilirsiniz. Oyun yapımcılarının bu özelliği sunması oyun için oldukça avantajlı oluyor. Oyun severlere oldukça güzel bir oyun zevki sunuyor.

GTA 5 Donmadan oynamak için..

GTA 5 tavsiye edilen sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarların günümüzde bulunabilirliği bir hayli artsa da kesintisiz oynamak için daha iyi özellikteki bilgisayarlara pek rahat ulaşılmıyor. Kaliteli ekran kartları ve işlemciler oldukça pahalı oluyor. GTA 5 oyun zevkinin artması için yüksek performanslı bilgisayarlar gerekiyor. Sizler de sistem gereksinimleri doğrultusunda bir bilgisayar toplayarak oyunun tadını çıkarabilirsiniz.