1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Instagram Takipçi Fiyatları – Güncel Fiyatlar
Trendlerdeki Yazı

Instagram Takipçi Fiyatları – Güncel Fiyatlar

Instagram takipçi fiyatları 2018 yılında ..

Instagram Takipçi Fiyatları
1

Merhaba. Bu yazımızda Instagram hesaplarının artık bir vazgeçilmezi haline gelen, ünlü olmak isteyen herkesin kullandığı takipçi satın alma konusunu inceleyeceğiz. Instagram takipçi fiyatları ne kadar? 2018 Yılında ne kadardı, şimdi ne kadar oldu? Bu gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. İyi okumalar.

Sitelerin Müşteriye Sağladıkları Avantajlar

Instagram takipçi fiyatları yıldan yıla ve siteden siteye farklılık göstermektedir. Bir çok site takipçi satımı ile ilgilenirken, müşteriler için de her türlü ödeme kolaylığı (banka havalesi, Paypal, bankamatiklerden ypılacak işlemler ve kredi kartı çekimi gibi) düşünülmüş. Neredeyse her firma, işlemlerin yapılabilmesi için hizmetlerini 365 gün 24 saat aktif tutuyorlar. Ek olarak bir çok site ve firma, müşterilerini memnun etme konusunda bir adım öne geçmek için 7 gün 24 saat boyunca canlı destek vermektedir. (Canlı destek internet siteleri üzerinden, e-posta adreslerinden, telefondan ya da whatsup üstünden de verilebilmektedir) Bütün bunlara ek olarak firmalar takipçileri konusunda (6 aylık gibi sürelerle) garanti de vermektedirler.

Garanti konuları da yine müşteri istekleri doğrultusunda farklılık gösteriyor; bazı firmalar düşme durumlarında acil şekilde düzeltme, hızlı teslimat, ödeme yöntemleri güvenilirliği (SSL sertifikası gibi) ve memnuniyetsizlik durumlarında belli oranlarda para iadesi gerçekleştirebiliyorlar. Ancak bu noktada garanti şartları dikkatli bir şekilde kontrol edilmeli; örneğin bazı firmalar sadece robot olan takipçilere garanti verebiliyorlar.

Instagram Şifresi Gerekli mi?

Takipçi alımında müşterilerin en çok sorduğu sorulardan biri de şifrelerinin istenip istenmediği. Firmalar bu konuda çok hassas davranıyorlar, bu nedenle neredeyse hiçbir firma Instagram şifrenizi istemiyor. Bu şekilde müşterilere güvende olmaları hissettirilirken, aynı zamanda firmaların uzun çalışma hayatları olmaları, müşterin onları daha çok tercih etmelerini sağlıyor. Özellikle toplu ve yüksek sayıda alımlarda firmaların müşterilere verdiği bazı artılar (ekstra izlenme, beğeni ve yorum gibi) olabiliyor. Kimi firmalarda maddi indirimler yapılması da mümkün oluyor. Yine benzeri şekilde şirketler, devamlı olan müşterilere çeşitli bonuslar sağlayabiliyorlar. Yukarıda saydığımız konularda garanti veremeyen firmalar ise takipçi satımı konusunda en az tercih edilen firmaları oluşturuyorlar.

Firmaların bazı satış stratejileri (örneğin minimum 500 takipçi alınabilmesi gibi) de müşteriler tarafından hoş karşılanmıyor. Müşteriler Instagram takipçi fiyatları incelemesi yaparlarken, sitelere yapılan kullanıcı yorumlarını da dikkate alıyorlar. Bir müşterinin sıkıntılarına ne kadar zaman içersinde dönülmüş, ne kadar yardımcı olunmuş gibi bilgiler yorumlardan çıkarılabiliyor. Aynı zamanda müşteriler yıl ve yıl takipçi fiyat karşılaştırması yapabilecekleri sitelere daha çok güven duyuyorlar.

Yapılan işlemlerin resmi olması da yine müşterinin tercihlerinde belirleyici unsurlardan biri oluyor. Eğer söz konusu olan işlem faturalandırılabiliyorsa, resmi demektir. Bu da en önemli konulardan biri.

Firmaların Müşterilerinden Bekledikleri

Firmaların da müşterilerinden bazı beklentileri var. Örneğin müşteriye takipçi sağlandıktan sonra, işlemin tamamlanması Instagram’da olan güncellemelere ya da yoğunluğa göre değişebiliyor. Şirketler bu konuda müşterilerinden anlayış bekliyorlar. İlk sipariş aktif olmadan, daha fazla sipariş verilmemesi ve sipariş aktif olana kadar müşteri hesabının online ve açık olması gibi gereksinimler olabiliyor. Hangi firma ile anlaşma yapılacaksa, müşterilerin öncelikle detaylı olarak araştırma yapmaları gerekiyor. Ayrıca bir çok firma da sipariş iptaline destek vermiyor.

Ek olarak takipçi satın alındıktan sonra, müşterilerin uygunsuz paylaştıkları görüntüler olursa, takip işlemi bırakılabiliyor. Müşteriler, maddi olarak ödeme yapmış olsalar da, yine de paylaşımlarının uygunsuz olmamaları konusunda firmaların uyarılarına maruz kalıyorlar.

Instagram takipçi fiyatları konusunda, günümüzde, bir çok şirket yarış halindedirler. Bu sebeple takipçiler farklı kategorilerde müşterilere sunuluyorlar; örneğin yerli takipçi ve yabancı takipçi, gerçek kişilerden oluşan takipçiler ve robot takipçiler gibi ayırımlar var. İstek olduğunda benzeri şekilde kurumsal takipçi adı verilen takipçiler şeklinde hizmet almak da mümkün. Bu hizmetlere ek olarak müşteri, alacağı takipçilerin cinsiyetini seçebiliyor, beğeni alabiliyor, hatta istediği gibi yorumların profiline gelmesini sağlayabiliyor. Sadece Türkiye’den değil, aynı zamanda yurt dışında olan müşterilere de takipçi alma konusunda kolaylıklar sağlanabiliniyor. Tabii Instagram takipçi fiyatları da istenen özelliklere ya da yere göre farklılık gösteriyor.

Firmaların paket hizmetleri de Instagram takipçi fiyatları konusunda belirleyici unsurlardan biri konumunda. Paket olarak sunulan hizmetler genelde en az iki ürün içeriyor. Örneğin takipçi ve beğeni satın almak isteyen müşteri, bu hizmetleri ayrı ayrı almak istediğinde daha fazla ücret ödemek zorunda kalabiliyor. Bu durumu gören firmalar ,genelde kalıp halinde, paket programlar ekleyip, hem satışlarını arttırmayı hedefliyorlar hem de müşterilerinin ilgisini cezbetmeye çalışıyorlar.

Takipçi Almanın Yararları

Instagram takipçi fiyatları konusunun aslında bu kadar değişken olmasının sebebi de müşterilerin talebi. Günümüzde sosyal medyanın çok yüksek seviyede kullanılması sadece müşterin sosyal hayatlarını değil, aynı zamanda iş hayatlarını da yakından etkiliyor. Artık bir iş başvurusu yapıldığında sadece Instagram hesabı değil bir çok bilgisi kontrol ediliyor. Bu sebeple insanlar Instagram sayfalarında popüler olmak istiyorlar. Bunu yapmanın en doğru ve kesin yolu ise takipçi sayısını arttırmak. Popüler olan bir kişi, toplum tarafından kabul görmüş ve beğenilmiş bir kişi olduğundan, şirketlerin de bu kişiye bakış açıları daha iyi olabilmektedir.

Popüler bir Instagram sayfası sahibi olmak sadece iş başvurusu ve iş hayatının başı için değil, halihazırda iş hayatında yükselmiş olan kişilerin de işine yaramaktadır. Örneğin ürün satımı yapan bir yetkili, popüler olan Instagram sayfasından çok daha fazla kişiye ulaşabileceği için, iş hayatında daha başarılı olma ihtimali vardır.

Genel Olarak

Instangram Takipçi Fiyatları için aslında net olarak verilebilecek bir rakam yoktur.Takipçi satan onlarca firma bulunduğu ve bu konuda herhangi bir kanun olmadığı için isteyen firma, istediği rakamdan satış yapabilir. Takipçilerin türü, yabancı ya da yerli oluşu gibi segmentlere göre fiyatlar belirlenmektedir. Ortalama olarak bilgi vermek gerekirse fiyatlara örnek olarak şu rakamları verebiliriz;

2018 Instagram Takipçi Fiyatları

 • 5000 Takipçi 23 TL (İçinde botlarla beraber)
 • 10 000 Takipçi 40 TL (İçinde botlarla beraber)
 • Bu fiyatlar sadece ortalama olan fiyatlardır.
 • Siteye, müşteri isteklerine hatta aydan aya istenen ücretler farklılaşabilmektedir.

2019 Instagram Takipçi Fiyatları

Instagram Takipçi Fiyatları, takipçi satma piyasasının büyümesi ile daha karışık ve düzensiz bir hal almıştır. Bu sebeple müşterilerin işlemi yapmadan önce firmanın kendilerine sundukları ve sunmadıkları tüm imkanları kontrol etmelidirler. Ortlama olarak fiyatlara örnek olarak şu rakamlar verilebilir;

 • 100 Takipçi 15 TL
 • 250 Takipçi 30 TL şeklinde ortalama olarak fiyatları belirtebiliriz.
 • Farklı bir sitede ise 500 takipçi için fiyat 15 olarak verilebilir,
 • Türk takipçi isteyen müşterilere ise 500 takipçi 25 tl fiyatı ile sunulmuştur.
 • Fiyatlar yabancı takipçiler için verilmiştir.

Instagram Takipçi Fiyatları, konusunda işlem yapacak olan müşterilerin siteleri ve özellikle en güncel rakamları birbirleriyle karşılaştırmaları gerekmektedir. Paket ve hizmet bilgileri kontrol edilmeli, ödeme yolu kararlaştırılmalı ve sitenin güvenli, işinde uzman olan bir firmaya ait olduğundan emin olunduktan sonra işlem yapılmalıdır. Ek olarak herhangi bir sorun ile karşılaşan müşteri, firma ile zman kaybetmeden iletişim kurmalıdır.

Not : Her zaman değişen dolar kuruna göre fiyatlarda farklılıklar her zaman olmaktadır. Bir sonraki blog yazımızda güvenli instagram takipçi satın alabileceğiniz siteleri paylaşacağız.

Yazar Hakkında

Yorum Yap