İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. IPTV Nedir, Ne İşe Yarar?

IPTV Nedir, Ne İşe Yarar?

IPTV NEDİR
1

IPTV nedir? Nasıl Kullanılır ? ve Ne işe yarar hakkında kısa bir özet geçelim. Televizyonun sizi kısıtlamasından sıkıldınız mı? Her gün aynı kanallarda gezmekten, aynı programları izlemekten, aynı görsellere bakmaktan sıkılmanız çok doğal. Günümüz teknolojisine ayak uyduramayan televizyonlara binlerce lira para veriyoruz. Ama istediğimiz bir diziyi kanal sahibi koymadığı sürece izleyemiyoruz. iptv televizyonlarda kısıtlanan insanlara bir kapı açıyor. Tabiki kimseye iptv kullanmayı önermiyoruz. Yayın hakları yüksek bir miktara satın alınıp beinsport 1 , beinsport 2 , beinsport 4 beinsport 4 izlettiriliyor. Bir çok kişi aylık 3 maç için o kadar para vermenin bir anlamı olmadığını düşünmektedir. Kendi takımları aylık 3 maç yapdığın’dan dolayı aylık para vermek anlamsız gelebiliyor.

Google’de beinsport 1 canlı izle veya beinsport 1 canlı justin izle gibi terimlerle maçı illegal şekilde izlemeye çalışan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı alternatif olarak bu kanalları bir araya toplayan yasal olmayan tv kuruluşları kendini göstermeye başlamıştır. Bazı zamanlarda kullanıcılar donma probleminden yakınmaktadır. İnternet izlendiği için netinizin düşük olması donmaları’da beraberinde getirebiliyor. Bundan 2.3 sene önce justin tv popülerdir. Şimdiler’de yerini iptv bırakmıştır.

Bir çok kişi sosyal medya hesaplarından veya forumlarda bunun satışını yasal olmayan bir şekilde gerçekleştirmektedir. Beinsport buna önlem olarak bu siteleri kapattırmak için , küçük bir sosyal medya ekibi kurmuştur. Kurulan bu ekip web , sosyal medya , youtube , steam canlı yayınlarını her zaman takip edip hesapları kapatmak için çaba harcamaktadır.

IPTV NE İŞE YARAR
IPTV Nedir?

IPTV NEDİR?

IPTV nedir, internet bağlantısını televizyona bağlayarak kısıtlanmış insanlara televizyon kumandası ile internetin sınırsız ortamını sağlamaktadır. Uydunuzun çekmeyen kanallarını IPTV sayesinde açıp izleyebilirsiniz.

Canlı IPTV:

Televizyonlarda izlediğimiz, bazen uydunun çekmemesinden dolayı izleyemediğimiz kanalları canlı şekilde kumandanızın tek tuşuyla izlemenizi sağlamaktadır.

IPTV Kurulum Aşaması

Fiber optik kablo veya uydu çanağı ile televizyonunuza video akışı almanız sağlanır. Bu bağlantıyı dönüştürmek için bir set kutusu gerekmektedir. Set kutunun işlevi fiber optik kablodan gelen bağlantı sayesinde sinyalleri doğru bir şekilde çalıştırmaktadır. Bu işlemleri yapabilmeniz için internet bağlantınız 10 Mbps – 100Mbps arası olmak zorundadır. Aksi taktirde IPTV izlemenize olanak yoktur.

IPTV Kullanımı

Sadece kanalları istediğiniz zaman izlemek ve bu ürünü almak için bu yazıyı okuyorsanız birçok özelliğinin olduğunun farkında değilsinizdir. IPTV sınırsız bir erişimi size sunar. İnternette dolaşmak, youtube’ye bağlanmak, oyun oynamak, film ve dizi izlemek gibi özellikleri bulunmaktadır. Kullanımı gayet kolaydır. Herkes satın aldıktan sonra kolay bir şekilde ayarlamasını yapar. IPTV nedir ? Kullanımı nasıldır? Hakkında detaylı bir şekilde yazımızda anlatacağız.

IPTV ‘ de Yapılabilecek Ekstra Özellikler

Güncel olayları takip etmekten hoşlanıyorsunuz. Fakat magazin haberlerini gördüğünüzde bu haberler sizi sıkmakta mı? Hemen çözüm olarak IPTV’de haber içeriklerini belli başlıklar halinde yazınız. Magazin haberlerinden artık kurtuldunuz.

Spor maçlarını izlemekten zevk alıyorsunuz. Fakat belli oyuncuların ayakkabı vb. ürünlerini ne olduğunu merak ediyorsunuz değil mi? Bunu da çözümü IPTV ‘ de. Merak ettiğiniz ayakkabıyı hangi sporcu giyiyorsa onun ayakkabısının üstüne tıklayarak ayakkabının markasını öğrenebilirsiniz. Hatta o ayakkabıyı satın alma işlemini de gerçekleştirirsiniz. IPTV

Türkiye’de IPTV 2019 – 2020

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bir açıklama yaptı. Türkiye’de IPTV kullanımına test amaçlı izin verildiğini duyurdu. Türk firmalarından TTNET sınırlı sayıda ürettiği set box ile piyasaya giriş yaptı. Gerekli altyapı sağlanmadığı sürece ülkemizde IPTV şirketleri ve kullanıcıları pek memnun olacağını söyleyemiyoruz. Genellikle yurtdışı kuruluşlu şirketler RTÜK’ün açıklamasından sonra TR yayını yapmaya başladı. Dolar ve Euro üzerinden çalıştıkları için bu fiyatlar ülke içinde pahalı karşılandı. Bir çok kişi google’de IPTV nedir ? Diye aramalar yaparak kısa zamanda bir çok kişiyi kendisine çekmiştir.

Televizyonun kısıtlamasından kurtulmak için bu fiyatlara razı olan insanlar oldu. Birkaçının parası dolandırıldı. Birkaçının da aldığı IPTV yüklenme hataları ile dolup taştı. Evet bazı şirketlerin IPTV ‘ si çalışmakta ve hiçbir sorunla karşılaşılmamakta. Bu nedenle IPTV almaya karar verenler piyasayı iyi analiz etmeli ve kullanıcı yorumlarını okumadan ürünü satıl almamaları hakkında, biz sizleri uyarıyoruz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap