İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Saç Rengi için Öneriler

Saç Rengi için Öneriler

Saç Rengi için Öneriler

Saç Rengi için Öneriler yazımız’da tene en çok uyum sağlayan renklerden bahsettik. Kadınlar için renkler oldukça önemlidir. Makyaj ürünleri, rengârenk ojeler, renkli aksesuarlar ve renkli saçlar kadınlar için vazgeçilmezdir. Kadınlar tüm bunların sayesinde bakımlı ve güzel görünürler. Kadınların vazgeçilmez değişimleri arasında saçları olmaktadır. Bayanlar saçlarını kimi zaman güzel görünmek için, kimi zamansa beyaz saçlarından kurtulmak için boyarlar. Bayanlar saç rengi konusunda oldukça zor karar verir. Bayanlar, hangi saç rengi hangi yüz tipine ve cilt rengine gider çoğu zaman karar vermekte zorlanırlar. Bayanlar saç rengini seçerken genelde moda olan renkleri tercih etmek isterler. Yalnız bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kişi kendine uygun saç tonunu, cilt rengine göre bulmalıdır. Buna dikkate edildiğinde doğru saç renginizi bulabilirsiniz.

Sıcak Alt Tonlar İçin Saç Rengi

Bakır tonları

Esmer bayanlar için genelde tarçın, bakır tonları, zencefil, kumral, kızıl tonları tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra çilek sarışın, turuncu tonlu kızıllar, pas rengi, karamel ve maun tonları da tercih edilebilir.

Soğuk Alt Tonlar İçin Saç Rengi

Bal Rengi,

Buğday tonlu bayanlar için genelde buğday rengi, bal rengi, kiraz rengi gibi renkler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra koyu siyah, düz kahve, kumral tonları, şarap rengi, küllü sarı, orta sarı, platin sarı ve küllü kahve gibi tonlar da tercih edilebilir. Saç Rengi için Öneriler hakkında bilgi için yorum yapabilirsiniz.

Beyaz Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi

Koyu renkli saçlar

Kızılın bütün tonları beyaz bayanlar için kullanılabilir. Koyu renkli saçlar beyaz bayanların daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Beyaz görünmekten hoşlanmayan bayanlar için koyu renkli saçlar tercih edilmemelidir.

Saç boyatmak için ya da boyamak için ten renginize göre tercihler yapmanız daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Bu sezonda da oldukça trend olan doğallık için teninizin renginden farklı tonları tercih etmemelisiniz. Saç Rengi için Öneriler yazımızda kızıla yer vermesek olmazdı.

Buğday Tenli Bayalar İçin Saç Rengi

Buğday Tonları

Buğday tonlu bayanlara en çok yakışan renkler, bal rengi ve kumral tonları olmaktadır. Balyaj ve ya ombre modelleri de buğday tenli bayanlar için tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır.

Esmer Tenli Bayanlar İçin Saç Rengi

Koyu Saç Rengi

Esmer bayanlar için kestane, kızıl ve bakır tonları tercih edilebilir. Koyu renk tene sahip olan bayanların açık saç renklerini tercih etmemeleri gerekmektedir. Açık saç rengi yerine koyu saç renginin üzerine yapılan ombre ve Balyaj uygulaması esmer bayanlar için tercih edilebilecek modeller arasında yer almaktadır. Saç Rengi için Öneriler yazımızın sonuna geldik. Herhangi bir öneriniz varsa , yorum yapabilirsiniz.

Saç Renginizi Etkileyen Faktörler

Saç renginizi etkileyen en önemli faktör göz renginizdir. Göz renkleri seçilen saç rengini doğrudan etkilemektedir.

Kıyafetlerinizde seçtiğiniz renkte saç renginizi etkilemektedir. Sürekli koyu renkler tercih eden bayanların buna uygun saç rengi tercih etmeleri gerekmektedir. Sade ve açık tonları tercih eden bayanla da, buna göre saç rengi tercihlerinde bulunmalıdır.