1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. Steam En Çok Oynanan Ücretsiz 5 Oyun

Steam En Çok Oynanan Ücretsiz 5 Oyun

Steamda Oynanan En Çok 5 Oyun

Steam Ücretsiz 5 Oyun İncelemesi

Steam’da sizlere tamamen Ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz Steam’deki en fazla oyuncu kitlesine sahip 5 oyunu tanıtacağız.

 • Counter Strike : Global Offensive (CS GO) 9.4
 • Dota 29.1
 • Knight Online 8.7
 • Warframe 8.4
 • World of Tanks Blitz 8.1

Steam en çok oynanan ücretsiz oyunlar listemizi sıralamadan önce Steam nedir? Steam ne için kullanılır? Steam paralı mı? Aklınızda Steam ile ilgili sorular varsa bunlara biraz açıklık getirelim. Steam, Valve’nin en büyük projelerinden biridir. 2003 yılında geliştirilmiş olan Steam, dijital bir oyun platformudur. Kendinize bir Steam hesabı oluşturarak buradan istediğiniz oyunu satın alabiliyorsunuz. Ücretli ve Ücretsiz oyunların bulunduğu platform yalnızca oyun satın alıp indirdiğiniz bir platform kesinlikle değil. Bir nevi oyuncular için sosyal medya platformu da sayılabilir. Kendinize ait profilinizi özelleştirebilir, profil fotoğrafı koyabilir ve profilinizde gönderiler paylaşabilirsiniz. Ayrıca arkadaş ekleme özelliğiyle Steam kullanan diğer arkadaşlarınızı ekleyerek arkadaş olabilir ve Steam üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Peki Steam paralı mı? Steam’i indirmek ve bilgisayarınıza kurmak hatta üyelik oluşturmak da ücretsizdir. Sadece Steam üzerinden oyun satın almak istediğiniz zaman ücret ödersiniz. Bunun dışında Ücretsiz oyunları herhangi bir ücret ödemeden indirebilir ve oynayabilirsiniz. Bizler de bu yazımızda sizlere tamamen Ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz Steam’deki en fazla oyuncu kitlesine sahip 5 oyunu tanıtacağız. Steam en çok oynanan ücretsiz 5 oyun listemizi asağıda sıralayalım.

İçindekiler

 • 1. Counter Strike : Global Offensive (CS GO)
 • CS GO Sistem Gereksinimleri
 • 2. Dota 2
 • Dota 2 Sistem Gereksinimleri
 • 3. Knight Online
 • Knight Online Sistem Gereksinimleri
 • 4. Warframe
 • Warframe Sistem Gereksinimleri
 • 5. World of Tanks Blitz
 • World of Tanks Blitz Sistem Gereksinimleri

1. Counter Strike : Global Offensive (CS GO)

Counter Strike diyince bilmeyeniniz yoktur. Okuldan kaçıp arkadaşlarınızla Counter Strike oynamaya gitmediyseniz masum bir çocukluk geçirmiş olabilirsiniz! Counter Strike 1.5 ve 1.6 ile altın çağlarını yaşamaya başlayan oyunun çıkan son serisi Global Offensive serisidir. Valve ve Hidden Path tarafından geliştirilmiş olan oyun şuan Steam’de en fazla çevrimiçi oyuncu sayısına sahip olan oyunlardan biridir. Steam en çok oynanan ücretsiz 5 oyun listesinde yerini korumaktadır.

Diğer Counter Strike serilerinde olduğu gibi Counter Terrorists ve Terrorists takımlarından birini seçerek istediğiniz silahı kullanarak düşmanlarınızı öldürmeye ve eli kazanmaya çalışıyorsunuz. Terörist takımı Bomba kurmaya çalışırken, Anti Terörist takımı da buna engel olmaya veya bomba kurulmuş ise bunu imha etmeye çalışır. Klasik Counter Strike teması.

Ancak buraya bir parantez açmak gerekiyor. Çünkü Global Offensive önceki serilere göre oldukça farklı özellikler içeriyor. Bir kere skin sistemi ve rütbe sistemi bulunuyor. Skin sistemi de şu; oyunda kullandığınız silahlara skin ekleyerek görünüşünü özelleştirebiliyorsunuz. Bunlar da steam pazarında satılıyor. Rütbe sistemi de rekabetçi maçlarında karşınıza gelecek insanların sizinle aynı yetenek seviyesinde olması için oluşturulmuş bir sistemdir. Rütbeniz ne kadar yüksek olursa karşınıza da o kadar zorlu ve profesyonel rakipler çıkması olasıdır.

CS GO Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 yada AMD Phenom™ X3 8750 işlemci veya daha iyisi
 • Bellek: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 420 yada AMD Radeon HD 6450
 • Direct X: 9
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

2. Dota 2

Dota 2 de Valve tarafından geliştirilmiş Steam üzerinde oynaması Ücretsiz bir çok oyunculu MOBA oyunudur. Steam üzerinde en çok çevrimiçi oynanma rekoruna sahiptir ve Steam üzerindeki popüler oyunlardan birisidir.

Eğer League of Legends oynadıysanız Dota 2 oynayamamanız için hiçbir neden yok. Çünkü sistem olarak aynılar. Takımlar 5 kişiliktir ve haritanın sol sağ köşelerinde takımların bölgeleri bulunur. Hangi takım karşı takımın binasını yıkmayı başarırsa o takım kazanmış olur. Oyunda LOL’de olduğu gibi kahramanlar yani herolar bulunmaktadır. Maça başlamadan önce bu herolardan birini seçersiniz. Her heronun kendine özgü yetenekleri bulunur. Ayrıca oyunda seviye sistemi de bulunmaktadır. Oyuna ilk başladığınızda 1. seviye olarak başlarsınız. Oyun esnasında karakterlerle yaptığınız mücadele ile karakteriniz tecrübe kazanır ve böylece seviye atlar. Seviye atladıkça da yeni yetenekler açabilirsiniz. Veya hali hazırda açmış olduğunuz yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Haritanın merkezinde bulunan savunma kuleleri siz yaklaştığınızda size saldırır. Ayrıca LOL’de bulunan minyonlar gibi burada da creep adında yaratıklar gelir. Bu yaratıklar düşman kulelerine veya size saldırabilir. Ayrıca oyun esnasında altın toplar bu altınlarla karakterinize belli özellikler veren eşyalar alabilirsiniz. Altınları düşman kulelerini, creepleri ve düşman oyuncuları öldürerek de kazanabilirsiniz.

Dota 2 Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha yeni
 • İşlemci: Dual core from Intel veya AMD at 2.8 GHz
 • Bellek: 4 GB
 • Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
 • Direct X: 9.0c
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

3. Knight Online

Oyun Mgame ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlanan çevrimiçi bir rol yapma yani MMORPG oyunudur. İndirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz olmasına rağmen Pay to Win kategorisine giren bir oyundur. Yıllardır popülerliğini kaybetmeyen bir oyun olmayı başarmıştır. 2019 yılında güncel olarak oynanmaya devam etmektedir. Steam en çok oynanan ücretsiz 5 oyun listemizin 2. sırasında yer almaktadır.

Oyunda kendinize bir karakter oluşturarak bu karakterle haritalarda bulunan yaratıkları öldürerek tecrübe kasarak seviye atlatmaya çalışıyorsunuz. Atladığınız her seviye size tecrübe puanı verir ve bu tecrübe puanlarıyla karakterinizin belli özelliklerini geliştirebilirsiniz. Ayrıca her seviye atladığınızda karakterinize yeni yetenekler açabiliyorsunuz.

Oyunda El Morad yani insanlar ve Karus yani orklar olmak üzere iki adet ırk bulunuyor. Bu ırklardan da farklı sınıf ve cinsiyete sahip karakter oluşturabiliyorsunuz. Bu sınıflar arasında Warrior, Rogue, Mage, Priest, Potuk ve Kurian gibi sınıflar bulunuyor. Her sınıfın kendine özgü yetenekleri bulunuyor. Örneğin Mage yani Büyücü sınıfında 3 farklı sınıf seçebiliyorsunuz. Ateş, Buz veya Elektrik büyücüsü olabilme şansınız bulunuyor. Ateş büyücüsünün verdiği hasar diğerlerine göre daha fazla olur. Buz büyücüsü yetenekleriyle düşmanlarını yavaşlatabilir. Elektrik büyücüsü verdiği hasarla düşmanlarını kilitleyebilir ve bir süre hareket etmesine engel olabilir. Veya Rogue sınıfında Assassin ile Archer arasında bir seçim yapabilirsiniz. Bu karakter oyundaki tüm sınıfara göre en hızlı hareket eden sınıftır. Assassin ile kombo yaparak yüksek hasarlar verebilirsiniz. Veya okçu olarak düşmanlarınıza uzak menzil hasarlar verebilirsiniz.

Oyunda Knight Cash bulunmaktadır. Cash ise parayla satın alabileceğiniz oyun içi bir birimdir. Power Up Store denilen özel bir marketten karakterinizi geliştirebileceğiniz özel eşyaları bu Cash ile satın alabilirsiniz. Oyun Steam’e henüz yeni gelmesine rağmen kısa süre içerisinde oldukça yüksek bir oyuncu kapasitesine ulaştı.

Knight Online Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP veya Üstü
 • İşlemci: Pentium 3 600MHz veya daha iyisi
 • Bellek: 512 MB
 • Ekran Kartı: 3D Acceleration desteği olan ekran kartları
 • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

4. Warframe

Warframe steam ücretsiz oyun listemizin 4. sırasında yer almaktadır. Digital Extremes tarafından yayınlanan tamamen ücretsiz bir üçüncü şahıs nişancı oyunudur. 2013 tarihinde çıkan oyun kısa süre içerisinde büyük bir kitle tarafından beğeni topladı. Oyun Steam üzerinde oldukça büyük bir oyuncu kitlesine sahip oynaması tamamen Ücretsiz bir oyundur. En çok oynanan ücretsiz oyunlar listesinin olmazsa olmazlarındandır.

Warframe kısaca Tenno adındaki uzun yıllar öncesinde dondurulmuş olan bir ırkı kontrol ettiğimiz oyundur. Oyunda Grineerlar, Corpuslar ve Infectedlarla savaşıyorsunuz. Üstelik bunu Warframe adındaki giyilebilir bir gelişmiş savaş zırhı ile yapıyorsunuz. Oyunda görev sistemi bulunmaktadır. Görevlere başlamadan önce silah deposundaki çeşitli zırh ve silahları göreve hazırlıyorsunuz. Bulunan her silah farklı özellik sunmaktadır. Birincil silah, ikincil silah ve üçüncül silah kullanabildiğinizi unutmayın. Bu silahlar ı oyundaki düşmanlardan toplayabilirsiniz. Veya tamamladığınız görevler sayesinde kazanabilirsiniz.

Warframe Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP SP 3 veya daha yükseği
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo e6400 veya AMD Athlon x64 4000+
 • Bellek: 2 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8600 GT veya ATI Radeon HD 3600
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan

5. World of Tanks Blitz

Oyun tanklarla düşmanlarınıza karşı savaştığınız ve 100 milyondan fazla oyuncuya sahip çevrimiçi bir oyundur. 7 vs 7 bir takım ile savaşa katılacağınız oyunda birçok farklı zırhlı tanklar bulunmaktadır. Bu tankları alabilir ve geliştirebilirsiniz. Oyun içerisinde 300’den fazla farklı araç bulunuyor. Tankların silahlarını değiştirebilir, farklı ekipmanlar ekleyebilir hatta kamuflaj bile ekleyebilirsiniz. Oyunda bulunan farklı haritalarda kullanmak üzere araçlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Oyun Steam üzerinde en çok çevrimiçi oyuncu kapasitesine sahip popüler oyunlardan biridir. Üstelik tamamen Ücretsiz olarak oyunu indirebilir ve oynayabilirsiniz. Oyun içinde satın alımlar yaparak düşmanlarınızdan daha üstün bir duruma gelebilirsiniz.

World of Tanks Blitz Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8.0, 8.1, 10
 • İşlemci: 2 GHz
 • Bellek: 2 GB
 • Ekran Kartı: 256 MB RAM ile DirectX 11 uyumlu ekran kartı
 • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

Steam ‘ da en çok oynana ücretsiz oyunları sizler için listeledik. 2019 Yılında en çok oynanan 5 oyundan en çok öne çıkan oyun herkesin bildiği gibi , CSGO ‘ dur .  2019 en çok oynana oyunlar listesinin 2. sırasını dota 2 ‘ ye ayırdık. Son zamanlar’da en çok tercih edilen oyun olmayı başarmıştır. Günümüzde kullanıcı sayısında düşüş olsa’da her zaman kendini ön planda tutan bir oyun olmamıştır. Var olan sırasını kaybetmemiştir. Medya bilgisi olarak eklenmesini istediğiniz oyunları yorum olarak atarak sıralamaya eklenmesini isteyebilirsiniz.  Steam en çok oynanan ücretsiz oyunlar’dan bahsettik. 2021 yılına çıkacak oyunları’da yakın zamanda listeleyip sistem gereksinimlerini paylaşacağız.