1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Su Diyeti — Nedir Nasıl Yapılır?

Su Diyeti — Nedir Nasıl Yapılır?
0

Su diyeti denildiğinde insanın aklında hiçbir soru işareti kalmadan işe yarayacağı düşüncesi gelmektedir. Bunun nedeni ise suyun sıfır kalorili bir içecek olmasıdır. Su doygunluk hissi yaratacağından su diyetinin de olumlu sonuçlar vermesi beklenir. Vücudunuza faydası saymakla bitmeyecek kadar fazla olan su diyetlerde de en büyük yardımcıdır. Zaten diyet dışında da susuz bir hayat düşünülemez. Günde minimum 2 litre su içmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini tüm doktorlar söylemektedir.

Su diyeti sadece 15 günde 10 kiloya kadar vermenizi sağlayacak bir diyettir. Aynı zamanda diyeti yağlardan kurtulmak için kadınların en çok başvurduğu yöntemlerden biridir. Çok cazip ve sağlıklı bir diyettir. Kalori almanızı engellemek amacıyla hazırlanmış bu diyet, diğer diyetler gibi olmayıp, tüketilen besin oranının zararlı etkilerini de vücuttan atmanıza yardımcı olacaktır. Diyeti yaparken ayrıca egzersiz yapmanıza gerek yoktur. Kadınların en büyük sıkıntısı kendilerini bütün yiyecekleri yemekten kısmak zorunda kalmasıdır. Su diyeti bunları ortadan kaldırabilmektedir. Masa başı işte çalışanlar için egzersiz çekilmesi zor bir dertten ibarettir. Ev hanımları için özellikle yaşı ilerlemiş ve ağır egzersizlerde başarılı bir performans sergileyemeyenler için su diyeti kaçırılmaz bir fırsattır.

Su Diyeti Neden İşe Yarar?

Vücuda soğuk su alındığı zaman vücut bu suyu yakmak için daha fazla çalışacaktır. Su Diyeti yaparak vucudunuzu daha fazla çalıştırmış olacaksınız. Diyetinizin ara öğünlerinde içeceğiniz su ile karnınız dolacak ve açlığınızın önü kesilmiş olacak. Bundan dolayı ne kadar su içilirse, doğru orantılı olarak kalori yakmanız da o kadar artacaktır. Fazla su içmek böbreklerinizin çalışmasına neden olur. Eğer su alımını gün içinde azaltırsanız böbrekleriniz zamanla çalışmayı bırakarak büzülmeye ve işlevini kaybetmeye başlayacaktır. Ayrıca su vücudunuzda olan toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Öncelikle günlük hayatınızda aldığınız diğer sıvı gıdalara ek olarak 2 litre soğuk suyu bir gün süresince 8 ayrı bölüme bölerek içmelisiniz. Suyun pH değeri önem arz eder ancak yapacağınız diyette hangi suyu içtiğinizin bir önemi yoktur. Çeşme suyu, işlenmiş su, kaynak suyu olabilir. İçeceğiniz suyun çok buzlu olmaması gerekir. Buna dikkat etmelisiniz. Soğuk su içmeye özen gösterin, ama bu su buzlu olmasın. Su diyetinde yediklerinizi kısmanıza ve egzersize gerek yoktur. Günlük programınız dahilinde suyu eksik etmemeniz yeterlidir.

Su Diyeti Nasıl yapılır ?

Aşağı’da aşamaları sabah , öğlen , akşam olarak uygulayınız. Her gün aksatmadan uygulayıp sonuçları yorum olarak yazabilirsiniz. Bu sayede diyet yapacak olan kişilere daha detaylı bilgi vererek diyetin zararları ve yararları hakkında daha detaylı bilgi aktarabilirsiniz. Bir çok kişi google’de Su diyeti Nedir ? gibi arama yapmaktadır. Diyet yaparken sağlığınızı unutmayınız ! Herhangi bir sorunda diyeti yapmayı bırakmanızı önermekteyiz. Günümüzde bir çok kişi diyet yaparken Vücudum zamanla alışır diye düşenmektedir. Herhangi bir problemde diyet yapmayı bırakıp sağlınıza öncelik veriniz.

Su Diyetinde Suyun Öğünlerdeki Kullanımı

Su diyeti yapmanın tek olumsuz yönü kişilerde şişkinlik yapmasıdır ve suya karşı hassaslaşmıştır. Bu diyet tamamen masrafsızdır. Bazı diyetisyenler su diyetini diyet olarak görmezler. Bunun nedeni ise suyun zaten gün içinde içilmesi zorunlu olmasındandır. Çorba ve meyve sularının ağırlıklı olduğu görülmektedir. Diyet programında kullanılan meyveler ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Limonlu sular insülin salınımını azaltıp, açlık hissini öteliyor. Yalnız bu diyeti hamile bayanlar, şeker ya da kalp hastaları uygulamamalıdır.

Tekrar hatırlatalım bu diyeti kalp hastaları , hamile bayanlar ve şeker hastaları uygulamasın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web Site Admin

Yorum Yap