İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Tiktok Keşfete Nasıl Düşülür?
Trendlerdeki Yazı

Tiktok Keşfete Nasıl Düşülür?

Tiktok keşfete nasıl düşür

Tiktok keşfete nasıl düşülür? sorusunun cevabını neredeyse tüm tiktok kullanıcılarının merak ettiği bir sorudur. Sorunun cevabını size bu yazımızda kısaca özetleyeceğiz.

Tiktok Keşfet Nedir?

Tiktok keşfette, takip etmediğiniz farklı farklı kullanıcıların en beğenilen ve etkileşim alınan videolarını öne çıkartıp sizin karşınıza sunmasıdır.

Örneğin tiktokta maç videoları araştırdığınız takdirde tiktok sizin karşınıza maç videoları çıkartmaya başlayacaktır. Tiktok Keşfete Nasıl Düşülür konusu bu yüzden önemlidir. Bu tiktok algoritması kullanıcıların ilgi duyduğu videoları karşılarına çıkarak uygulamada daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak içindir.

Tiktok Keşfete Düşme

Tiktok keşfete düşmek için yapmanız gerekenler aslında kolaydır. Peki Tiktokta keşfete nasıl düşeriz?

Tiktokta Keşfete Düşmeniz İçin Yapmanız Gerekenler

 • Özgün videolar paylaşılmalıdır
 • Videoların görüntü kalitesi iyi olmalıdır
 • Videolarınızda küfür, hakaret, şiddet olmamalıdır
 • Bot takipçi, izlenme, beğeni gibi şeyler satın almamalısınız

Neden özgün videolar paylaşılmalıdır?

Bunun nedeni aynı video çok fazla kez paylaşılırsa ilk paylaşan kişi daha fazla etkileşim alacağı ve daha fazla öne çıkacağı için size herhangi bir yararı olmayacağı içindir. Videolarınız özgün olursa keşfete düşmeniz o kadar artar.

Videolarda Neden Küfür, Hakaret, Şiddet Olmamalıdır?

Bunun nedeni tiktok’un küçük yaştaki kullanıcılarını korumaya yönelik olan politikası içindir. Tiktok bir çok yaş grubunu içerisinde barındıran büyük bir platform olduğu için videolarınızda küfür, hakaret, şiddet gibi şeyler varsa keşfete düşme ihtimaliniz azalır.

Videoların Görüntü Kalitesi Neden Önemlidir?

Bunun nedeni tiktok video görüntü kaliteniz kötü olursa insanların ilgisini çekmeyebilir ve etkileşim gelmez bu nedenle keşfete düşme ihtimaliniz azalır.

Bot Takipçi, Beğeni, İzlenme Keşfeti Etkiler mi?

Tiktok hesabınıza bot takipçi, beğeni veya izlenme satın aldığınızda hesabınız otomatik olarak keşfet engeline düşecektir. Bunun nedeni ise aynı ip adresinden gönderilen bot takipci, beğeni ve izlenmelerden kaynaklıdır. Bu yüzden kalitesiz bot takipçi, beğeni veya izlenme size keşfet engeli yedirebilir.

Keşfet Engeli Nasıl Kalkar

Keşfet engeli yediğiniz zaman videolarınızın hiçbiri keşfete düşmez ve etkileşim alamazsınız. Bunun birçok nedeni vardır. Başlıca nedenleri hesabınızdaki kalitesiz bot takipçiler, kalitesiz bot beğeni veya kalitesiz bot izlenmeden kaynaklanabilir.

Peki Keşfet Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

Keşfet engelini kaldırmanız aslında zordur bunun nedeni keşfet engeli yiyen hesaplar genelde tiktok tarafından otomatik olarak spama düşen hesaplardır. Tiktok kullanıcılarını korumak için keşfet sayfasını temiz ve ilgi çekici içeriklerle doldurmaktadır.

Tiktokta keşfet engelini kaldırabilmeniz için aşağıda size verdiğimiz maddelere göz atın.

 • Hergün düzenli olarak aynı satte video atın
 • Videolarınız özgün olmalıdır
 • Videolarınızda topluluk kurallarını ihlal etmemelisiniz
 • Gündemde olan ve videoyla ilgili hastaglar kullanmalısınız. Ör: #Gundem
 • Gündemle alakalı güzel videolar çekmeli veya hazırlamasınız
 • Videolarınıza kesinlikle bot izlenme veya beğeni atmamalısınız bu en önemlisidir

Tiktok keşfete düşme yazımızın sonuna geldik umarız siz değerli okurlarımız için faydalı olmuştur. Tiktok canlı yayın açmayla alakalı yazdığımız yazımıza gitmek için BURAYA tıklayın.