İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Whatsapp Grup Güncellemesi

Whatsapp Grup Güncellemesi

Whatsapp Grup Güncellemesi

Whatsaap Grup Güncellemesi getirmeye hazırlanıyor. Hemen hemen en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasına, kullanıcıların çok işine yarayacak yeni bir güncelleme geliyor. Birçok kişinin ortak problemi olan herhangi bir gruba onay almadan dâhil edilebilme problemine karşı WhatsApp kullanıcılara seçme hakkı tanıdı.

Bir grup kurulunca, rehber açılıyor ve istenilen herkes kolayca dâhil edilebiliyordu. Bir anda insan kendini hiç istemediği bir grupta ya da istemediği insanlarla aynı grupta buluveriyordu. Gruptan ayrılmak için bahane bulmak bir iş, hiçbir şey demeden gruptan ayrılmak bazen arkadaş veya aile ilişkilerini zedelemeye kadar varabiliyordu. Whatsaap bu duruma çözüm olarak bir özellik getiriyor ve artık gruba katılıp katılmamayı, grup kurucusundan alıp eklenen kişiye veriyor. Whatsaap Grup Güncellemesi yaparak spamın’da önüne geçmeyi planlıyor.

Whatsaap Grup Güncellemesi Neyi Değiştirdi?

Whatsaap Grup Güncellemesi  neyi beraberinde getirdi ?

WhatsApp ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Hesap’’ ardından ‘’Gizlilik’’ seçeneğine ‘’Gruplar’’ seçeneği ekleniyor. ‘’Gruplar’’ seçeneğinin içine de ‘’WhatsApp gruplara eklenmeyi kapatma’’ eklendi. Gruplara eklenmeyi kapatınca alakasız kişilerle alakasız gruplara dâhil edilmenin önüne geçilebilecek. Zaten yakın arkadaş çevresi veya aile grubu olursa mutlaka kullanıcı ile irtibata geçileceğinden yine istenilen gruplara dâhil olunabilir. Bunun dışında da herhangi bir gruba dâhil edilmeden önce WhatsApp kullanıcıya davet yollayacak. Gruba katılıp katılmamayı tamamen kullanıcının isteğine bırakıyor.

WhatsApp bununla da yetinmeyip bir de ‘’Kara liste’’ özelliği eklemiş. Bu özelliğe göre de ‘’Kara liste’’ye aldığınız kişiler sizi herhangi bir gruba ekleyemiyor. Bu özellik sayesinde rehberinizde ekli olmayan kişiler de sizi herhangi bir gruba dahil edemiyor. Whatsaap Grup Güncellemesi android platformlarında aktif olmuş durumdadır.

Bazı Kullanıcılar bu özelliğin daha önceden getirmesi gerektiğini savunsa’da sonuçta gelmesi bir çok kullanıcının yüzünü güldürdüğünü söyleyebiliriz.  Haberimiz olmadan bir çok gruba otomatik şekilde girilip 100’lerce bildirim almak bazen can sıkıcı olabiliyor. Bu durumu daha önce medyabilgisi olarak yaşamış bulunmaktayız. Bi anda bildirim üzerine bildirim almak sizi bazı durumlarda zora sokabilir. Bu durum son zamanlarda tanıtım yapmak isteyenlerin gözdesi olmuş durumdaydı. Bu sorunları bu güncelleme  tamamen bitirmediğinden yakın zaman’da daha kritik güncellemeler geleceğine eminim.